Ayak ve Bacak BakımıMakyaj

Bacaklar için Makyaj önerileri Nelerdir?

Kısa kıyafetler  giydiğinizde kusursuz  bacakları her  kadın ister.  Bunun olması için Yapmanız gereken tek şey önerilerime kulak verip uygulamak. Bacaklarınıza peeling uygulaması ile  ölü derilerden arınırsınız ve  makyaj için pürüzsüz teni oluşturabilirsiniz. Bunun için peeling kullanmakla uğraşmak istemiyorsanız yada masraflı geliyorsa kaba lifler biraz canınıza acıtsa da aynı görevi görecektir. Bacaklar için makyaj önerileri ise ; kesinlikle katı ve çok  yoğun olan fondöten kullanmamalısınız. Likit fondötenler ve sıvıya yakın bb kremler sizin için uygun olacaktır. Tabiki öncesinde bacaklarınızı nemlendirmeyi unutmamalısınız. Fondöteni eliniz yerine bir sünger ile paylaştırır ve yayarsanız renk eşitsizliklerini en aza indirmiş olursunuz.

Pudra seçimde ise kesinlikle parıltılı pudralar kullanmalısınız. Çünkü  bacaklarınızı olduğundan daha  ince ve  ışıltılı gösterecektir. Tıpkı yüze yapılan kontur uygulamaları gibi bunu bacaklarınıza uygulayarak da daha zarıf  ayak bileklere ve bacaklara sahip olabilirsiniz. Yapılma   tekniği ise  yüze yapılan ile aynıdır.  Bacaklarınız pürüzsüz ve düzgün renkte fakat şikayetiniz kalınlığı ise çözüm aydınlatıcılardan geçiyor.  Bacaklarınızın iç bölgesine ve kaval kemiklerinize uygulayacağınız aydınlatıcı daha az kalın bir görüntüye kavuşmanızı sağlayacaktır.  Yazı uzun  veya anlamadım diyorsanız   kısaca bir karışım önereyim: Bacak nemlendiricinizin içine  ten renginize uygun   bir miktar bb krem veya fondöten ve otobronzlaştırıc ilave edin .Ayaklarınızdan başlayarak tüm bacağınıza uygulayın ve belli olmayan bir  astar(tranparan) pudra ile sabitleyin . Bir miktar parlatıcıyı belli bölgelere uygulayın . Kısa elbiselerden korkmanıza gerek kalmayacaktır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu