Saç Bakımı

Aynısefa Yağı Saça Faydaları

Aynısefa, papatyaya benzeyen turuncu bir çiçektir. Türkiye’de pek çok bahçede görmek mümkündür. Bu sebeple aynısefa yağı ülkemizde bol miktarda üretilmektedir.

Aynı sefa bitkisinin cilde faydaları pek çok kişi tarafından bilinir. Yağı da hem cilt bakımı için, hem de pek çok alanda fayda sağlar. Aynısefa yağı saç için önemli bir bakım yağıdır.

Bizim sorumuz, aynısefa yağı nasıl kullanılır? Hatta, aynısefa yağı saça nasıl kullanılır? Yanıtı oldukça basit.

Aynısefa yağı, haricen, masaj yapılarak kullanılan bir yağdır. Saçlara ihtiyacı olan nemi kazandırması ile ünlüdür. Saçlara nemlilik kazandırırken ihtiyacı olan bakımı yapar. Sertleşen saçların yumuşamasını sağlar.

Aynısefa yağı antiseptik özelliğe sahiptir. Saçları derinlemesine temizler. Saç diplerini rahatlatır ve saç derisi sağlığını korur.

Daha önce kullandıysanız, aynısefa yağı şampuanı faydalarını görmüşsünüzdür. Aynısefa yağının, şampuana oranla çok daha etkili ve kalıcı çözümler bıraktığını söyleyebiliriz.

Aynısefa yağı çok güçlü bir yağ olduğu için, kullanırken göze temas etmemesine dikkat edilmelidir. Eğer yanlışlıkla göz ve çevresine gelirse bol su ile yıkanmalıdır. Eğer vücut herhangi bir reaksiyon verirse derhal doktora gidilmelidir.

Aynısefa yağı sakinleştirici ilaçlarla etkileşime geçebileceğinden, aşırı uyku ve sersemliğe sebep olabilir. Alerjik bir cilde sahip olanların temkinli olması önerilir. Aynısefa yağının saça faydaları dışında kullanımları ve faydalı olduğu alanlar da mevcuttur. Örneğin ürtiker sorununu çözdüğü görülmüştür. Ciltteki kesik ve yaraları iyileştirme özelliğine de sahiptir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu