Saç Bakımı

Ayçiçek Yağı Saça Faydaları

Daha çok yemek ve salatalarımızda kullandığımız ayçiçek yağı saça faydaları da oldukça fazladır. Özellikle yağlı saçlar için oldukça önemli bir yere sahiptir.

Saçların sürekli yağlanması genel bir problemdir. Yağlanma problemi için kimyasal katkılı ürünler önermiyoruz. Yaptığınız saç bakımı mutlaka doğal olmalı. Üstelik bitkisel yağlar varken saç bakımı için bir yere para ödemeye veya kimyasal içerikli saç bakımı ürünleri satın almaya gerek yok.

Ayçiçek yağı, gama linolenik asit içerir. Gama linolenik asit bir omega6 yağ asididir. Barındırdığı bu asit sayesinde saç dökülmelerini azaltma özelliği kazanmıştır. Gerçek bir etki görmek için yüzde yüz doğal olan ayçiçek yağı, güvenilir bir aktardan temin edilmelidir.

Ayçiçek yağıyla saç bakımı, saç diplerine kadar yedirilip, 15 dakikalık bekleme süresinin sonunda yıkanarak yapılır. Hem daha fazla etki, hem de güzel bir koku isteyenler ayçiçek yağını karışımla da kullanabilirler. Lavanta yağı veya limon yağı hem saç bakımını destekler, hem de hoş bir koku bırakır.

Ayçiçek yağı, daha çok kuru saç tipine sahip olanlara önerilir. Nemlendirici görevi görür ve saçlarınızın daha yumuşak olmasını sağlar.

Ayçiçek yağısaç bakımı için kullanırken devamlılığına dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Saçlarınızın eskisi gibi çok sık yağlanmasını istemiyorsanız, saç bakımını düzenli aralıklarla tekrarlayın.

Bu yağın sağlık açısından herhangi bir zararı yok. Fakat herhangi bir alerjik durum için önceden deneyip öyle kullanmanız tavsiye edilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu