Ayak ve Bacak Bakımı

Ayak Bakımı Maskesi

Yoğun iş hayatı sebebiyle kişisel bakıma pek çok kişi vakit ayırmıyor. Bu yüzden değil ayak bakımı maskesi, ufak tefek uygulamalar yapmaya bile vakit kalmıyor.

Gün içinde bedenimizi taşıyan ve fazlasıyla yorulan uzvumuz dinlenmeye ihtiyaç duyar. Ayak bakım maskesi, ayaklara ihtiyacı olan rahatlamayı sunar.

Ayak bakımı nedir? Ayakların sağlığını ve görünümünü onarmak, var olanı korumak ayak bakımıdır. Günlük ayak bakımı yapıldığında ayaklarınız daha detaylı bir bakıma ihtiyaç duymaz. Ayak bakımı, evde kolayca hazırlayabileceğiniz maskelerle de yapılabilir. Peki ayak bakımı evde nasıl olur?

Az önce de söylediğimiz gibi klay yapılabilecek ayak bakımı maskesi ile ayaklarınıza ihtiyacı olan bakımı sağlayabilirsiniz. Her gün düzenli olarak ayaklarınızı ılık suyla yıkamak ve hafif bir masajla dinlendirmek yeterli olacaktır. Yapacağınız maske tarifi iste ayaklarınıza haftada bir kez tüm bakım ve onarımı yapacaktır.

Ayak Bakımı Maskesi Tarifi

Malzemeler:

♦ Bal
♦ Ilık su
♦ Havlu

Yapılışı:

Ayaklarınızı ılık suyla ıslatın. Daha sonra bir dakika boyunca havluyu ayağınıza sarıp bekletin.

Daha sonra ayaklarınızın her yerine bal sürün. Daha sonra on beş dakika bekleyin.

Bu maske, özelikle ayak tabanınızda şiddetli ağrılar oluyorsa çok etkilidir. Düzenli olarak kullanıldığında şiddetli ağrıları zamanla azaltacak ve daha sonra yok edecektir. Ağrıların olmadığı zaman boyunca uygulandığında ise, oluşumunu engeller.

Bal maskesi ayaklarınız için en sağlıklı ve etkili yöntemdir. Haftada bir kez uygulamaya özen gösterilmelidir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu