Ayak ve Bacak Bakımı

Ayak Bakımı İçin Çilek Yağı

Soğuk press yöntemiyle elde edilen çilek yağı, pek çok alanda olduğu gibi ayak bakımımız için de oldukça önemli bir yere sahiptir. Peki, ayak bakımı için çilek yağı kullanmak ne işe yarar? Aklınızdaki tüm soruları yanıtlayacağız.

Günlük hayatın koşturmacasında, bedenimizde en çok yorulan ayaklarımızdır. Tüm günü evde geçiriyorip hiçbir şey yapmasak bile ayaklarımızı kullanırız. Bu sebeple ayaklarımız, özellikle tabanlarımız, zaman zaman kuruyup sertleşir.

Yaz aylarında açık ayakkabılar, sandaletler giymek, bakımsız ayaklara sahip olanlar için utanç verici bir durumdur. Herkesten önce kendimiz rahatsız hisseder, ayaklarımızı kapatmak isteriz. Ayak bakımı için çilek yağı, tam olarak bu noktada devreye gidiyor.

Sertleşen ve kuruyan ayaklar için çilek yağı ile bakım yapmak gerçek bir hediyedir. Özellikle ayak bakımı için çilek yağı doğru bir tercihtir. Ölü deriden kurtaran ve ayakları adeta yenileyen çilek yağı, kısa sürede ayaklarınızı güzel bir görünüme kavuşturur.

Ayak Bakımı İçin Çilek Yağı Nasıl Kullanılır?

Çilek yağının iki ayrı kullanımı vardır.

1- Yalnızca Çilek Yağı

Sıcak suda beklettiğiniz ayaklarınıza çilek yağı sürüp bekleyin. Bunu düzenli olarak yaptığınızda ayaklarınız eskisi gibi yumuşak, pürüzsüz ve sağlıklı görünecektir.

2- Çilek Yağı ve Vazelin

Çilek yağı ve vazelin karıştırarak ayaklarınıza sürün. On günde bir veya her hafta bu karışımı uygularsanız ayaklarınız nemlilik kazanır. Ölü deriden kurtulur ve bakımsız görüntü ortadan kalkar.

Çilek Yağının Zararları

Çilek yağı fazla asidik bir yağdır. Bu özelliği dışında herhangi bir zararı yoktur. Fakat çileğe alerjisi olanların kullanması önerilmez. Daha önce alerjiniz olup olmadığını bilmiyorsanız, küçük bir yere sürerek bekleyin. Alerji bir reaksiyon yoksa kullanabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu