Saç Bakımı

Argan Yağı şampuanı Faydaları Nelerdir?

Argan yağı şampuanı kullanmak için iki farklı yöntem vardır. Biri; içeriğinde argan yağı özü olan bir şampuan satın alıp kullanmaktır. Diğeri ise normal zamanda kullanılmaya devam edilen şampuanın içine birkaç damla argan yağı eklenerek kullanılmasıdır.

Bu yöntemlerin ikincisi daha fazla önerilmektedir. Çünkü eklenen argan yağının seviyesi saçların durumuna göre ayarlanabilir. Fazla yıpranmış ve kurumuş saçlar için daha fazla argan yağı eklenebilir.  Kısacası bu yöntemde ne kadar argan yağı kullanılacağı kişinin kendi tercihi ile belirlenir. Fakat her iki yöntemde de argan yağı saçı nemlendirerek daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Argan yağı şampuanının faydaları oldukça fazladır. Saçları ve saç derisini nemlendirir. Saç tellerini güçlendirir ve kırılmalara karşı korur.

Argan yağı şampuanından doğru şekilde faydalanabilmek için seçimine dikkat edilmelidir. Kozmetik ürünlerinde kullanılan argan yağı oldukça pahalı bir yağdır. Çünkü zor elde edilir ve epey zahmetli bir süreçten geçer. Bu nedenle argan yağı içeren şampuanların fiyatları diğer şampuanlara göre biraz daha fazladır.

İçeriğinde argan yağı olan şampuanların saçlara yumuşaklık ve parlak bir görünüm kazandırması için  içinde bulunan argan yağının miktarı önemlidir. Bu orana göre alacak olanların ambalajın içindekiler bölümünü okuması gerekir.

Ağı özü içerek şampuan almak yerine argan yağı şampuana eklenebilir. Bunun için öncelikle %100 doğal ve katıksız argan yağı aktardan alınmalıdır. Argan yağı, argan yağı içeren şampuanlara göre biraz daha yüksek fiyatlı olsa da daha uzun süre kullanılabilir. Argan yağı şampuana eklenirken saçların uzunluğu ve yıprana derecesi göz önünde bulundurulmalıdır.  Fazla uzun ve yıpranmış saçlar için daha fazla argan yağı eklenmelidir. Saçlar bu şampuanla haftada bir kez masaj yaparak yıkandığında saç köklerinin güçlenmesini ve saçların nemlilik kazanmasını sağlar.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu