Saç Bakımı

Ardıç Yağı Saça Faydaları

Ardıç yağı, hem vücut hem de saç sağlığı için oldukça etkili bir bitkisel yağdır. Saç bakımı için pek çok şey denediğiniz halde istediğiniz görünümü sağlayamadıysanız, ardıç yağı kullanmayı mutlaka denemelisiniz.

Ardıç yağının saça faydalarının başında antiseptik özelliği gelir. Bu özelliğiyle saçların ve saç derisinin derinlemesine temizliğini sağlar. Saçlarınızı yıkadığınızda temiz olduklarını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. saç gözeneklerinde biriken ürün kalıntıları, saç sorunlarına yol açabilir. bu sebeple saçların derinlemesine temizliği oldukça önemlidir.
Bu yağ, saç şekillendirici kozmetik ürünlerinin saç diplerinde biriken kalıntılarını temizlemede de oldukça iyidir.

Özellikle saç derisi sorunları yaşıyorsanız mutlaka denemelisiniz. Kaşıntı, kızarıklık ve kuruluk gibi saç derisi sorunlarını kökünden çözer.

Ardıç yağı saçların görünümünü de oldukça olumlu etkiler. Bu nedenle ardıç yağıyla ile saç bakımı yapmaya başlayacaksanız, mutlaka devamını getirmelisiniz. Haftada bir kez düzenli kullanmadığınız takdirde istediğiniz sonucu alamazsınız.

Bu yağ hakkında bilmeniz gereken en önemli şey uçucu yağ olduğudur. Uçucu yağların, taşıyıcı yağlarla karıştırılarak kullanılması önerilir. Tek başına kullanmanız bazı reaksiyonlara yol açabilir.

Ardıç yağıyla saç bakımı yapacaksanız, saç maskesi olarak uygulamalısınız. Ev yapımı tarifler için Ardıç Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri adlı yazımıza göz atmayı unutmayın.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu