Saç Bakımı

Ardıç Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Ardıç yağı, tek başına kullanılması önerilmeyen uçucu yağlardandır. Antiseptik özelliğe sahip olması sebebiyle ardıç yağı ile yapılan saç bakımı, saç derisi sorunlarını tedavi etmesiyle bilinir. Saç temizliğinde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Ardıç yağını tek başına kullanmak, rahatsız edici sonuçlara yol açabileceği için saç maskesi yaparak kullanılması önerilir. Gelin, ev yapımı saç maskesi tariflerini inceleyelim. Ardıç yağının saçlarımızdaki mucizevi etkisini tanıyalım.

Ardıç Yağı ile Maske Tarifleri

1- Saçları Derinlemesine Temizleyen Maske Tarifi

Malzemeler:

♦ Ardıç yağı
♦  Biberiye yağı
♦ Zeytinyağı

Yapılışı:

On damla ardıç yağını bir kabın içine koyun. İçine altı damla biberiye yağı ve üç yemek kaşığı dolusu zeytinyağı ekleyin.

İyice karıştırdığınız yağları saç derinize masaj yaparak sürün ve saçlarınızı sarın.

İki saatlik sürenin sonunda saçlarınızı, saç yapınıza en uygun organik şampuanla yıkayın.

2- Saç Derisi Problemlerini Tedavi Eden Maske Tarifi

Malzemeler:

♦ Ardıç yağı
♦ Jojoba yağı

Yapılışı:

On damla ardıç yağını ve üç yemek kaşığı jojoba yağını bir kabın içine koyup karıştırın. Saç diplerinize masaj yaparak sürün ve saçlarınızı sarıp yarım saat bekletin. Sürenin sonunda saçlarınızı yıkayın.

Saç derinizdeki sorun geçene kadar haftada üç gün bu saç maskesini uygulayabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu