Cilt Bakımı

Ananas Maskesi Nasıl Yapılır, Tarifi?

Ananas vücut için çok yararlı bir meyvedir. Ananas özellikle kuru ciltler için birebirdir. Cilde yumuşaklık vererek cildin parlamasını sağlar. Cildinize düzenli olarak ananas maskesi yaptığınızda cildiniz beslenir ve nefes alır.

Ananas Maskesi Tarifi

 1 dilim rendelenmiş ananasın üzerine 2 çay kaşığı bal ekleyin. Daha sonra 10 damla buğday yağını ekleyerek malzemeleri iyice karıştırın. Temizlemiş olduğunuz cildinize, gözaltları da dahil olmak üzere bu maskeyi sürün. Bu karışımı yüzünüzde 15 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. Cilt bakımınızı bu maske ile haftada iki defa uygulayabilirsiniz. Ananas maskesi yüzdeki şişliği alarak cilde parlaklık katar. Ayrıca bu maske göz atı morluklarına da çok iyi gelmektedir.

Bir diğer maske tarifi için gerekli malzemeler; 4 dilim rendelenmiş ananas ve 4 tatlı kaşığı Hindistan cevizi sütü. Bu iki malzemeyi cam kasede karıştırdıktan sonra cildinize sürün ve 10 dakika bekletin. Süre sonunda cildinizi ıslatılmış bir bez yardımı ile silin. Bu maske çevresel koşulların cilde vermiş olduğu zararları onarır ve cilde dayanıklılık katar. Bu maskeyi ayda iki kez yaptığınız taktirde cildinizde muhteşem değişiklikler hissedeceksiniz.

2 tatlı kaşığı ananası bir çatal yardımı ile ezin ve üzerine 2 tatlı kaşığı bal ekleyin. Daha sonra bu karışımı cildinize sürün ve 15 dakika kadar bekleyin. Cildinize haftada bir kez düzenli olarak  bu maskeyi yaptığınızda olumlu sonuçlar alacaksınız.

Yumuşak bir cilde sahip olmak istiyorsanız yarım çay bardağı kavrulmuş bademi bir robottan geçirin ve üzerine çatalla ezmiş olduğunuz 3 dilim ananası ekleyerek karıştırın. Bu maskeyi cildinize uygularken, maskeyi göz çevrenizden uzak tutarak sürmeye özen gösterin. Karışımı cildinizde 15 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu