Saç Bakımı

Amla Yağının Saça Faydaları

Saç dökülmeleri herkesin ortak sorunudur. Hatta saçlarla ilgili yaşanan en büyük sorundur diyebiliriz. Zaman zaman bu durumun çözümünü ararken pek çok şeyi üst üste deneriz. Böyle durumlarda saçlarımıza istemeden daha büyük zararlar veririz. Amla yağının saça faydaları hakkında bilgi edinebilirisiniz.

Saç sorunlarından herhangi biri için bir ürün veya bitkisel yağ kullanıyorsanız, alerjik bir durum yaşamadığınız takdirde ona devam etmelisiniz. Düzenli kullanımlarda bile bir faydasını görmüyorsanız, bir süre ara verip farklı bir yöntem deneyebilirsiniz. Fakat peş peşe denenen ürünler saçlarınızın daha çok yıpranmasına sebep olur.

Saç bakımı için tavsiye edilebilecek en doğru uygulama bitkisel yağlardır. Doğal oldukları için daha hızlı ve sağlıklı sonuç alabilirsiniz. Saç bakımı için deneyebileceğiniz bitkisel yağlardan biri de amla yağıdır.

Amla yağının saça faydaları oldukça fazladır.  En çok bilineni ise kuru saçlara olan etkisidir. Amla yağı, saç diplerine ve saçlara masaj yaparak uygulandığında saçların kuruluk sorununu kısa sürede çözer. Fakat ilk kullanımda bir sonuç beklememelisiniz. Amla yağının etkisi birkaç kullanımda başlar ve düzenli olarak uygulandığında olumlu etkileri kalıcı olarak devam eder.

Yumuşak saçlara kavuşmak için bir ilaç niteliğinde olan amla yağını, banyo sırasında saç kremi olarak kullanabilirsiniz.

Amla yağı çok güçlü bir yağ olduğundan ağızdan alınmamalı ve göze temas etmemelidir. Böyle bir durum yaşandığında, gözler bol su ile yıkanmalıdır. Özellikle göz çevresine temas ettiğinde morarma ve tahrişe sebep olabilir.

Amla yağı satın alırken organik olmasına dikkat edin. Mutlaka güvendiğiniz bir aktardan alın.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu