Saç Bakımı

Aloe Vera Jel İle Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Aloe vera saçların hızlı uzamasını sağlayan, saç dökülmelerini durduran, kepeği ortadan kaldıran ve saçları nemlendiren bir bitkidir. Herkes bilir ki, aloe vera jel kozmetik sektöründe pek çok bakım ürünü içinde kullanılır. Aloe veranın saça faydalarını bilmiyorsanız bu tariflerle siz de deneyimleyebilirsiniz.

Aloe vera jeli ile yapılan saç maskesi tariflerine siz de bir göz atın. Saçlarınıza ihtiyacı olan saç bakımı uygulamasını yapın. Düzenli olarak kullandığınızda etkilerinin kalıcı olduğunu siz de göreceksiniz.

Aloe Vera Jel Maske Tarifleri

1- Saçları Güçlendiren Tarif

Malzeme:

♦ Aloe Vera bitkisi

Yapılışı:

Aloe vera bitkisini kesip içindeki jeli çıkarın. İyice incelene kadar blenderdan geçirin ve tüm saçlarınıza uygulayın. Bir saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın.

2- Saçları Nemlendiren Tarif:

Malzemeler:

♦ Aloe Vera
♦ Hindistan cevizi yağı
♦ Bal

Yapılışı:

Beş yemek kaşığı aloe vera jeli ve üç yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını bir kabın içine koyun. İki tatlı kaşığı balı da ekledikten sonra iyice karıştırıp tüm saçlarınıza ve saç derinize uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Bu saç maskesi, saçları nemlendirirken, kuruluk ve matlık sorununu da çözer.

3- Kepek Sorununu Çözen Tarif

Malzemeler:

♦ Aloe vera jel
♦ Elma sirkesi
♦ Bal

Yapılışı:

Bir bardak aloe vera jeli ve iki yemek kaşığı elma sirkesini bir kaba koyun. Üzerine bir tatlı kaşığı bal ekleyin ve karıştırın. Saçlarınıza ve saç diplerinize uygulayıp yarım saat bekleyin. Daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

4- Saçlara Parlaklık Veren Tarif

Malzemeler:

♦ Aloe vera jel
♦ Yoğurt
♦ Zeytinyağı

Yapılışı:

Üç kaşık aloe vera jeli, iki kaşık yoğurt ve iki kaşık zeytinyağını bir kabın içine koyun. İyice karıştırıp saçlarınıza ve saç derinize sürüp yarım saat bekleyin. Daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

5- Saç Dökülmesini Durduran Tarif

Malzemeler:

♦ Aloe vera jel
♦ Hibiskus çiçeği

Yapılışı:

Bir bardak aloe vera jeli blenderdan geçirip sıvı kıvama getirin. Üzerine iki kaşık kuru hibiskus çiçeği ekleyp karıştırın ve saçlarınıza uygulayın. Yarım saat sonra saçlarınızı yıkayın.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu