Estetik

Alın Germe Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

İlerleyen yaşla birlikte yüzde oluşan özellikle alın bölgesindeki kırışıklık estetik açısından rahatsız eden bir durumdur. Alın germe ameliyatı çok eski zamanlardan gelen kulağın arkasından, kulağın hizasında açılan bir kesikle başın çevresinden diğer tarafa kadar kaş bölgesinin de yer belirlemesi yapılarak varsa fazla olan derinin alınması ve sonrasında dikiş atılmasıyla yapılmaktadır. Tıbbın ilerlemesiyle değişen ve kolaylaşan yöntemler arsında alın germe ameliyatı da artık çok kolay yapılmaktadır.

Ameliyatın olduğu gün doktorun da onayıyla hastanede yatmanıza gerek kalmayan alın germe ameliyatında saçın yoğun olduğu yerden açılan kesikle yapılan oldukça kolay, ameliyat sonrasında oluşan morlukların, şişliklerin çabuk geçtiği sonucu çok başarılı olan bir ameliyattır. Çoğunlukla kırklı yaşlardan sonra başvurulan bir ameliyattır.

Alın germe ameliyatıyla birlikte kaşlara da operasyon yapılır. Ayrı olarak da yapılabilen kaş kaldırma ameliyatı ayrı olarak da yapılabilir. Bu ameliyatların çoğu başarılıdır ve sonucunda istenilen estetik görünüme sahip olunur.

Sizi daha genç gösterebilecek ameliyat olan alın germe ameliyatı kesin sonucu olan bir operasyondur. Ayrıca doğru yapılabilecek iple alın germe yöntemi açılan ufak delikler açılarak askılama yöntemiyle alınla birlikte kaş da gerilebilir. İz bırakmayan bir yöntem olan iple germe ameliyatı zordur ve yanlış yapılması sonucun istediğiniz gibi olmamasına neden olur. Bu yüzden bu yöntem alanında uzman daha önce defalarca kez yapmış bir doktora yaptırılması gerekmektedir.

Tekrar edilebilen bir ameliyat olan anacak yaşın ilerlemesine bağlı olarak kırışıklıkların tekrar oluşumu kaçınılmaz bir gerçektir. Bu yüzden yapılan operasyonlar deriyi yıpratacaktır ve asla ameliyatlardan önceki halinize geri dönülemeyecektir.

Selin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu