Saç Bakımı

Adaçayı Ve Biberiye ile Saç Bakımı

Gün içerisinde yaşanan yorgunluk, stres ve çevresel faktörlerin etkisiyle birlikte saçta dökülmeler, yıpranmalar görebilmeniz mümkündür. Yoğun iş temposu, bakımlı olmak adına saça her gün çekilen fön, saça şekil vermek için sıkılan saç spreyleri, dışarıdaki hava koşulları ve daha sayılabilecek birçok şey saçın yıpranmasında ve dökülmesinde etkilidir. Adaçayı Ve Biberiye ile Saç Bakımı

Saçınıza kuaförlerde özel bakım yaptırmaya zamanınız yoksa ya da bu bakıma fazla para vermek istemiyorum diyorsanız evde yapacağınız ufak dokunuşlarla saçınıza bakım yapabilmeniz mümkündür. Saçınıza biberiye yağını düzenli olarak kullandığınız zaman saç dökülmelerinizin azaldığını göreceksiniz. Eğer saçınızın belirli yerlerinde seyrelmeler varsa biberiye yağını seyrelen bölgelere sürerek yeniden saç oluşumunu sağlayabilirsiniz. Ancak bunu düzenli olarak yapmanız en önemli noktadır.

Adaçayı şampuanlarda kepek oluşumunu ve saç dökülmesini önlemek için kullanılan bir üründür. Saçın uzamasında etkili olan adaçayı saç derisine de iyi gelmektedir. Zeytinyağı ile adaçayını eşit miktarlarda karıştırıp masaj uygulayarak saç diplerinize yedirin. Bu karışımı saç diplerinizde yarım saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Adaçayı ve biberiye ile saç bakımının yanı sıra bir de belki de şimdiye kadar duymadığınız bir yöntem daha deneyebilirsiniz. Adaçayı ve biberiyenin beyaz saçları koyulaştırdığı bilinmektedir. Bu bilgilerin kesinliği bilinmemekle beraber uyguladığınızda bir zararını da görmezsiniz. Eğer saçınız da çok fazla beyazlar varsa denemeye değer bu tarifi uygulayabilirsiniz.

Gerekli olan iki kaşık adaçayı ve bir kaşık biberiyeyi kaynayan bir suyun içine atın ve 5 dakika boyunca kaynatmaya devam edin. Daha sonra altını kapatın ve 30 dakika kadar demlemeye bırakın. Demlendikten sonra süzüp cam kavanoza ya da şişeye dökebilirsiniz. Duş alırken her zaman kullandığınız şampuanla saçlarınızı yıkayın. Temiz ve kuruyan saça bu karışımı döküp, yarım saat saçınızda bekletin ve daha sonra sadece su ile durulayın.

Bu uygulamayı ilk başladığınız zamanlarda iki günde bir daha sonra dört günde bir yapabilirsiniz. Bunun sonucunda saç renginizin biraz daha koyulaştığını görebilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu