Gündem

Acil Serviste Darp Edilen Doktor

Konya’nın Meram ilçesindeki Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Acil Servis polikliniğinde doktor darp edildi. Darp eden üç kişiden ikisi tutuklandı.

Bir iddiaya göre üç kişi, geç saatlerde rahatsızlanan bir arkadaşlarını Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Acil Servis Polikliniğine getirdiler. Doktorla tartışmaya başlayan hasta yakınlarının alkollü olduğu söyleniyor.

Acil Servis Polikliniği doktorlarından biri olan M.Ö’yü darp eden Ahmet, Arif ve Emin Ç. anında olay yerinden kaçtı.

Meram İlçe Emniyet Müdürlüğü, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Ahmet ve Arif Ç. kısa sürede yakalandı.

Darp edilen doktorun tedavisi devam ederken, Emin Ç.’nin yakalanması için tüm çalışmalar devam ediyor.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, basına yaptığı açıklamasında, her türlü şiddeti kınadığını ve sağlık çalışanlarına gösterilen şiddetin kabul edilemeyecek bir durum olduğunu söyledi.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, konuşmasında şunları söyledi:

“Tek amacı insan hayatına hizmet etmek olan sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddeti, her ne sebeple olursa olsun, insanlık dışı buluyor ve kınıyorum. Bu tür olaylara hiçbir şekilde tahammül edemeyiz. Adli sürecin başından sonuna kadar takipçisi olacağımızın özellikle bilinmesini istiyorum. Hekim arkadaşlarımızla tüm sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Kaynak: Sözcü

DT Haber

DT Haber | Hemşirelik ve sağlık ile ilgili haber, makale vb. içerik üreticisi. Paylaşmak istediğiniz bilgileri daginiktopuzcom@gmail.com adresine veya https://www.facebook.com/hemsirelerkulubu/ gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu