Saç Bakımı

Acı Biberle Daha Hızlı Saç Uzatma

Bugüne kadar saç uzatmak için birçok yöntem denemiş olabilirsiniz. Bu yöntemlerden bir sonuç alamadıysanız acı biberle daha hızlı saç uzatma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Evde yapacağınız maskelerle saçınıza çok kolay bakım yapabilirsiniz. Maske için toz halinde acı biber ve zeytinyağı ya da badem yağı gereklidir. Bir çay kaşığı zeytinyağı veya badem yağına bir çay kaşığı toz biberi ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı saç diplerinize masaj yaparak yedirin ve saçınızda 45 dakika kadar bekletin. Daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Acı biber kök hücreleri uyardığı için saçların uzamasına yardımcı olur ve saç dökülmelerini önler. Ancak acı biber maskesi herkesin cildi için uygun olmayabilir. Bu nedenle yapacağınız maskeyi saç derinize uygulamadan önce cildinizin küçük bir bölümüne uygulayıp cildinizin tahriş olup olmadığına bakın. Eğer cildinizde kaşıntı, kızarıklık, tahriş gibi durumlar varsa bu uygulamayı yapmamalısınız. Acı biber maskesi haftada bir kez saça uygulanabilir.

Bir başka maske tarifinde gerekli malzemeler 1 yemek kaşığı toz kırmızı acı biber ve 2 yemek kaşığı bal. Bu malzemeleri macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve saç diplerinize masaj yaparak bu karışımı saçlarınıza yedirmeye başlayın. Daha sonra bir bone yardımı ile ya da streç film ile saçlarınızı sarabilirsiniz. Maskeyi saçınızda 40 dakika bekletin ve daha sonra yıkayın. Evde saç bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sağlıklı sonuç almak istiyorsanız bu maskeleri düzenli aralıklarla yapmalısınız. Böylece saçlarınız sağlıklı bir şekilde uzayacak ve parlayacaktır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu