Saç Bakımı

Acı Badem Yağının Saça Faydaları

Acı badem yağı, bizim badem yağı olarak bildiğimiz tatlı badem yağından farklıdır. Fakat her ikisi de saç bakımı için değerli yağlardır. Bizim sorumuz, acı badem yağının saça faydaları nelerdir?

Şimdi hem bu konuyu genişletelim, hem de iki badem yağı arasındaki farktan bahsedelim.

Acı  badem yağı, protein ve şeker bakımından zengin olmasıyla tanınır. Acı badem yağını tatlı badem yağından ayıran en önemli özellik, içeriğindeki siyanhidrik asittir. Bu madde fazlaca zehirli olduğundan, acı badem yağını kullanırken çok dikkatli olmak ve az kullanmak gerekir.

Zehirlenme riskinin yanı sıra, alerjik reaksiyonları da göz önünde bulundurmakta fayda var. Kullanmadan önce kolunuzda küçük bir alerji testi uygulamanız önerilir.

Acı Badem Yağının Saça Faydaları

◘ Saç derisi sorunlarını ortadan kaldırır. Saç derisindeki enfeksiyon ve kaşıntıyı iyileştirir. Saç derisinde oluşan lekelenmeyi giderir.

◘ Şampuanların sebep olduğu kepek oluşumunu yok eder. Saçlarınızı kepekten arındırır.

◘ Karışan ve zor şekil alan saçları onarır. Saçların daha kolay şekil almasını ve yapılan şeklin uun süre kalıcı olmasını sağlar.

◘ Kırılan saç uçlarını ve yıpranıp zayıflayan saç tellerini onarır. Saçların daha sağlıklı ve güçlü uzamasını sağlar.

Acı Badem Yağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Acı badem yağının saça faydaları ve saç derisindeki iyileştirici gücü için küçük bir uygulama yapmalısınız.

Saç bakımı için iki badem yağının da gücünden yararlanabilirsiniz. Uzun saçlarınız için bir tatlı kaşığı acı baden yağı ve bir yemek kaşığı tatlı badem yağı karıştırılır. Bu karışım bir pamukla saç derisine, diplerine ve saç uçlarına yavaş yavaş sürülür.

Haftada bir kez uygulandığında saç sorunları birkaç uygulamadan sonra ortadan kalkar.

Eğer saçlarınız gür değilse ve kısaysa bu ölçüyü yarıya indirebilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu